| anonim_4396 a întrebat:

de catva timp sufar de anxietate,dupa fiecare masa ma simt balonata si ma umflu,iar si cand nu sunt balonata am senzatia ca sunt si strang din burta, anxietatea ar fi de vina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Anxietatatea nu are nici in clin si nici in maneca cu imbalonarea burtii.
Anxietatea este o stare psihica, pe cand imbalonarea este o problema digestiva, generata de produsele pe care le mananci si care iti produc gaze.
Evita sa mai manaci alimente care-ti produc gaze precum: cartofi, varza, fasole, mazare si nu mai bea bere, sucuri sau apa carbogazoasa.

| Alexandruuu88 a răspuns:

Încearcă sa bei ceai de chimen, dupa/inainte de masa.