| anonim_4396 a întrebat:

de ceva luni bune, am calcat stramb si ma doare foarte tare tendonul acela numit tendonul lui Achile in partea dreapta in spatele gleznei cand incordez piciorul(doar laba piciorului). Ceva remedii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Mariu0699 a răspuns:

Daca te doare inca dupa cateva luni bune, ar trebui sa mergi la un consult. Pana atunci ai putea merge la farmacie, sigur iti vor da ceva ca sa iti mai treaca din durere, foarte posibil sa-ti dea vreo crema

| anonim_4396 explică (pentru Mariu0699):

La doctor mi-a spus ca n-am nimic.
am inceput sa ma dau cu diclac

| Mariu0699 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci continua sa te dai pana iti va mai trece, in caz contrar, te duci iar la doctor