| laudima22 a întrebat:

Bună ziua, de ceva timp mi-am făcut un cont de Tik-Tok și am câteva femei preferate ca sa le zic așa le simpatizez. Și am început să le donez sume de bani și bani mulți și înaintea mai făceam asta pe la 16, 17 ani dar nici acum nu m-am oprit și am avut și certuri cu mama din cauza asta. Ajunsesem sa bag și 9 mil, 10 mil pe lună în cadouri, uneori și mai mult. Ce sa fac sa nu mai fac treaba asta? Ele în schimb zâmbesc și îmi mulțumesc, iar eu fraierit și cu banii luați. Mereu îmi spun că nu mai donez, nu mai donez dar tot donez. Am pierdut mulți bani și timp cu aplicația asta. Chiar și pe mama de cele mai multe ori care mă sfătuia sa nu mai fac treaba asta. Banii erau ai mei, nu ai părinților, dar totuși mă sfătuia și mă sfătuiește în continuare dar parca sunt vrăjit. Vreau și eu să strâng o anumită sumă de bani, pentru o mașină una alta. Vă rog! Sugestii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sugestie? sa incetezi sa mai fii prost, odata ce esti constient nu e o problema psihica ci doar una comportamentala, cauti afectiune.
Si uita asa o duc bine tarfele care nu fac nimic toata ziua si primesc bani de la creduli.
Ai incercat sa ajuti oameni amarati daca tot ai bani de dat? dar nu cersetorii de pe net ci sa te intereseazi in viata reala si unde chiar e nevoie de ajutor sa oferi.
Si eu am fost filantrop o perioada dar nu asteptam nimic ci cautam amarati si-i ajutam, dupa o perioada mi-am dat seama ca nu merita, din 100 stii cati iti multumesc cu adevarat? 1 sau 2, exact cum a fost in pilda biblica cand Iisus a vindecat leprosii.
Deci nu merita.
Si 2 la mana nu esti frate vreun miliardar in euro, zici ca sunt banii tai dar cu siguranta ii faci muncind din greu, de ce ai face fapte bune daca nici tu nu ai suficient?
Deci gandeste-te bine!

regis
| regis a răspuns:

Sunt prost, sfatuiti-ma cum sa nu mai fiu prost. Pe bune?!?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Una alta. închide contul de tictoc. Așa te dez vrăjești.

| Frank51 a răspuns:

Fă un depozit la termen în care ți se iau automat din cont o sumă de bani. Poți scoate banii doar la finalul termenului.

Însă asta nu te va opri să te împrumuți sau să vinzi tot ce prinzi, totul pleacă de sus de la căpșor. Oamenii se mai schimbă dacă vor cu adevărat.

| Lioana a răspuns:

Ai prea multi bani daca iti permiți sa faci donatii.

| Caro34 a răspuns:

Bună! Uite, donațiile tale ar fi binevenite pentru persoane care se luptă să trăiască și nu-și pot permite să plătească tratamente costisitoare nu pentru cineva care zâmbește banilor tăi! Nu interesează pe nimeni de tine; lor le trebuie banii tăi fiindcă ți-au văzut slăbiciunea! Fii serios! Strânge banii ca sunt vremuri grele apoi vei avea și tu o familie! Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezactiveazăți contul, șterge aplicația.

| newaccountbye a răspuns:

OMULEEEE, ele se realizează din banii tai și tu care donezi, ce faci?
Lasă femeile sa lucreze sau sa învețe, nu sa stea pe tik tok și sa aștepte donații pe când sunt mulți oameni care au intr-adevăr nevoie. Dacă donai la copilași nevoiași sau bolnavi, era altceva. Dar alegi sa vezi cum rade aia puțin ca ii dai tu donație. Pentru ele ești doar "ăla care-mi donează", nu le interesează de tine ca persoana! Trezește te la realitate și asculta ți mama, ca banii nu se fac tocmai ușor.

| alisa201921 a răspuns:

Nu vrei sa-mi donezi și mie?) Eu cred ca este special făcută aplicația asta ca sa-ti placa sa donezi, si eu făceam asta. Însă acum nu ma mai uit in live-uri, totuși ce câștig eu din asta). Cred ca cel mai bine ar fi sa-ti ștergi aplicația.

| UltraSoundSound a răspuns:

Uite o sugestie! *nu te judec sub nici o formă
Încercă să discuți cu un psiholog despre această problema, și nu o pun între ghilimele, deoarece, chiar este o problema, una foarte mare. Încearcă să-ți pui în fiecare lună o sumă într-un cont bancar, unul de economii, uite, suma pe care o donezi acelor femei pe TikTok, poți foarte bine să o pui într-un cont, așa și rezolvi parțial problema, și economisești. Cât despre zâmbitul acestora, ele nu îți zâmbeau ție, ci banilor, bineînțeles.
Sper ca pe viitor să rezolvi această problemă, și nu uita, orice problemă ai avea, este foarte bine să discuți cu o persoană specializată.