| Ishaelena a întrebat:

Bună ziua! De ceva vreme ma doare stomacul. Ideea e ca ma doare pana ce mănânc ceva, după îmi trece câteva ore și iar ma doare,mănânc iar ceva și-mi trece,apoi începe iar și tot asa. Senzația de foame nu am, sa spun ca din cauza asta ar fi durerea, mănânc doar ca să-mi treacă acea durere. Aveți idee de ce ma doare asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde ce mananci. Schimba alimentatia si vezi daca mai simti la fel.

| mi25 a răspuns:

Poti avea o gastrita. Mergi la medicul de familie sa-ti dea trimitere la un gastoenterolog. Daca ai bani poti sa mergi direct. Pe mine m-a costat 150 de lei.

| BabaOarba a răspuns:

Un doctor ar avea in mod sigur idee. Ulcerul are astfel de simptome. Dar sa nu ne panicam. Stomacul mai doare si fara a avea ceva grav, daca problema nu se intinde pe o perioada mai mare de 2 saptamani.

Totusi, neaparat mergi la un gastroenterolog. Acolo ti se va da o medicatie corespunzatoare, poate faci si niste analize, si de asemenea ti se va recomanda un regim. In cazul problemelor digestive regimul este foarte important.