| Yuki24 a întrebat:

De doua luni menstruația mea a devenit cam neobisnuita. Imi vine la data ce trebuie, dar nu am scurgeri cum ar trebui. Imi curge sange doar cand urinez. Am facut si teste de sarcina si toate au iesit negative. Tin sa precizez ca inainte ca menstruația sa devina neobișnuită am luat antibiotice puternice. Ar putea sa fie asta cauza? Si cum sa rezolv aceasta problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

"am luat antibiotice puternice"
asta in timp ce luai anticonceptionale si faceai sex neprotejat?
daca da, atunci e posibil sa fi insarcinata si "menstruatia" sa fie rezultatul unei infectii
antibioticele nu sunt compatibile cu pastila anti-conceptionala

iar testele de sarcina sunt negative pana la 21 de zile de cand ai ramas insarcinata, si mai si dau rateuri, sunt ceva de gen 98% sigure, iar in timpul asta NUMAI doctorul iti poate spune daca esti insarcinata sau nu

in locul tau m-as duce cat mai repede la doctor, CAT MAI REPEDE, infectie urinara/vaginala cu sau fara sarcina e un lucru foarte periculos la femei

| Yuki24 explică (pentru Bizon95):

Faza este ca nu luam anticoceptionale, fiindca foloseam prezervativ. Deci nu cred ca este vreo infecție

| Bizon95 a răspuns (pentru Yuki24):

Oricum ai o problema, mi se pare clar, si numai un doctor te poate diagnostica corect, aici pe TPU sunt mai mult amatori/bagatori in seama