| Jigokunokishi a întrebat:

De un an si vreo 8 luni mi-am lasat parul sa creasca si doar pdata am taiat din varfuri. Mentionez ca sunt baiat si am 16 ani si jumatate. Nu obisnuiam sa-mi tai parul foarte scurt sau chel niciodata, doar de cateva ori l-am taiat scurt de tot. In ultimi 2 ani am avut probleme cu caderea parului. Am incercat ulei de ricin, lotiune cu petrol, sampon cu ulei de argan, cu ceratina... Acum ma spal pe cap de 2 ori pe saptamana si la o spalare cred ca-mi cad si vreo 300-400 de fire de par. Am avut probleme si cu matreata si la recomandarea dermatologului foloseam niste solutii si in acea perioada un coleg m-a tras de par si a ramas cu vreo 30-40 de fire de par in mana din breton. Si acum se pbserva locul(asta a fost cam acum un an). Ce imi puteti recomanda? Credeti ca se mai poate face ceva sa nu chelesc, mentionez si ca in familia mea nici bunicii de pe partea tatei, nici a mamei n-au chelit si nici tatal meu. Multumesc anticipat happy! Cred ca ar fi bine sa spun si ca nu ma pieptan chiar zilnic si am parul mai cred spre varfuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Florian000 a răspuns:

Te dai cumva cu gel/spuma? ar trebui sa stii ca aceste produse fac sa iti cada parul nu chiar atunci cand il folosesti dar peste ceva timp

| Jigokunokishi explică (pentru Florian000):

Cu gel ma dadeam cand eram mai mic, dar n-am folosit de cativa ani.