| anonim_4396 a întrebat:

De vreo 3 saptamani ma simt foarte balonata, oricat as manca. Imi simt burta tare, mai ales cand apas putin. Cand palpez.simt putina durere. Ce as putea avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O colita, un colon iritabil, ceva in genul asta. Incearca sa iei carbune medicinal vreo 3 zile si vezi daca nu te simti mai bine. Daca apar dureri spontane, greturi, varsaturi sau nu ai scaun, du-te sa te vada un medic.

| Dara a răspuns:

Mergi la medic si fa-ti o ecografie abdominala.

| cretzufinish a răspuns:

Poate te-ai dereglat de la vreo mancare, ori nu prea le-ai combinat cu legume, fructe prospete, ori ai mancat mult de la fast-food, ori nu prea aia vut timp sa mananci ca lumea si ai mancat pe fuga. Cumpara-ti niste activia cu cereale integrale pentru reglarea tranzitului, mananca fructe, evita ciorbele. Daca persista durerea si te simti tot balonata du-te la medic... posibil sa ai o gastrita. Nu sta asa
Sanatate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alte raspunsuri nu aveti?