| Joannee a întrebat:

De vreo cateva zile, sub ochiul drept, cam in zona cearcanelor, am o vena care pulseaza. Spun vena pentru ca e ceva ce incepe de la ochi, ca o vena, si se termina spre coada ochiului. A mai avut cineva? Stie cineva ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Consulta un medic.

| Holy2010 a răspuns:

Nu e vena. Sunt fasciculatii musculare localizate. Daca se repeta sau dureaza zile e bine sa vezi un medic. Miochimia faciala poate fi asociata bolilor neurologice. Personal am observat fasciculatii cand am lipsa de Magneziu si Calciu si foarte mult stress.