| alinel0808 a întrebat:

deci am slabit in 3 saptamani vreo 5 kg prin alergat si regim, e ok? Am auzit ca daca slabesti repede te ingrasi repede inapoi si imi e teama sa nu ma ingras din nou, aveam vreo 80 acum am vreo 75 la o inaltime de 1.80 cm, e ok cum sunt? Mai am burta si as cam vrea sa scap de ea dar nu prea mai slabesc slabesc foarte greu, daca m-as lasa de alergat si regim ma pot ingrasa repede la loc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Laura331 a răspuns:

E ok sa dai 5 Kg in 3 saptamani, mai ales la inceput. Dupa o perioada ai sa vezi ca ti se stabilizeaza greutatea si nu o sa mai dai jos kilogramele asa usor.
Corpul tau se obisnuieste la un nou stil de viata si de aici viteza in pierderea de kilograme. Daca te opresti acum si revii la o alimentatie nesanatoasa ai sa pui la loc tot ce ai dat jos, cu siguranta.
Pastreaza un stil de viata sanatos cu miscare de cel putin 3 ori pe saptamana si alimentatie sanatoasa si ai sa vezi numai rezultate bune in timp.
Sfaturi despre ce sa mananci si cum sa faci sport eficient gasesti pe www.cum-sa-slabesti.savy.ro

2 răspunsuri:
| Gabitzu246 a răspuns:

Mai, tu daca faci zilnic de acum inainte cate putina miscare in fiecare zi nu o sa te mai ingras, sau chiar daca ai lua 1 -2 KG in plus nu o sa fie problema, multi oameni imi spun ca au slabit foarte repede dar dupa s-au lasat deodata din facut miscare si s-au ingrasat, pai este si normal.
Trebuie sa faci miscare in fiecare zi, chiar si daca dai o tura in jurul casei este bine.

| angemon500 a răspuns:

E ok. Dar ai grija daca tii regim drastic te ingrasii muuultt la loc