| Andreiyy a întrebat:

degetul meu a fost amputat :sad. Degetul aratator de la mana sad. Va rog frumos sa imi spuneti daca pot sa imi pun alt deget sau printr-o operatie sa imi puna alt deget, nu stiu. sunt foarte suparat, Va rog sa ma ajutati. Scuzati categoria

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Cum zici tu.dar daca a trecut mult timp, degetul pierdut nu a fost recuperat/pus la gheata..nu cred ca sunt sanse..trebuie sa acomodezi asa cum esti, adica fara un deget..pana la urma nu este un capat de drum..important este ca ai restul degetelor.
O seara bun a si sanatate multa!

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Cat la % este adevarata postarea ta?

| Andreiyy explică (pentru caramela):

100%

| caramela a răspuns (pentru Andreiyy):

Cum zici tu.dar daca a trecut mult timp, degetul pierdut nu a fost recuperat/pus la gheata..nu cred ca sunt sanse..trebuie sa acomodezi asa cum esti, adica fara un deget..pana la urma nu este un capat de drum..important este ca ai restul degetelor.
O seara bun a si sanatate multa!

| LineGuide a răspuns:

Sincer, nu pare prea adevarat, dar hai sa zicem ca nu m-am prins. Nu mai este posibila inlocuirea degetelor amputate, pentru ca nu este nimeni in stare sa-ti doneze un deget care sa mai si semene cu originalul, sau macar sa aiba o oarecare asemanare cu cel de la cealalta mana.
Mult noroc!

| Zєηđч a răspuns:

Dupa cum spui pare grav.Dar nu prea e adevarat. Daca vrei sa postezi pe acest site trebuie sa fi om serios.