| CarolineD56 a întrebat:

Buna ziua dragi cititori.Este vorba despre o problema mai delicata si am sa spun pe scurt.In ultimul timp am trecut printr-o perioada stresanta care probabil m-a marcat(deces in familie, certuri, stres munca). Fiind la serviciu intr-o zi mi s-a facut rau, am avut o stare de lesin, picioarele parca erau din guma, inima imi batea cat sa sara din piept, transpiram si mi-a amortit mana la un moment dat. A doua zi am fost bineinteles la medicul de familie si explicandu-i ce s-a intamplat, m-a trimis sa fac niste analize de glanda tiroida.Studiindu-mi comportamentul zilele urmatoare, de cate ori ma enervez incepe si-mi bate inima, ma inrosesc la fata simt ca am 100 de grade, imi tremura mainile si am starea asta de lesin. Este posibil sa fie vorba despre o depresie/anxietate pe baza de stres sau poate fi asta si un motiv medical? Vreau sa stiu daca v-ati confruntat vreunul cu asa ceva si cauza acestor simptome.Multumesc pentru eventualele raspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că este bine să faci analizele recomandate de medic...pentru că afecțiunile tiroidei se pot manifesta și în acest fel, din păcate. Tahicardia poate fi un efect al activității excesive a acestei glande. La fel tremurul mâinilor și starea accentuată de slăbiciune. Și scriu din cunoștință de cauză.
Îți doresc multă sănătate!