| razvanel1212 a întrebat:

Duminică am fost la piscină si cred ca am stat in apa cam mult.Luni dimineata cand am mușcat din paine m-a durut foarte tare măseaua.Ma doare doar cand mestec ceva tare.Ar putea fi vorba de o infectie la baza molarului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, cred ca e vorba de infectie la radacina, ori pe canal, daca e cariata. Cu o radiografie stii sigur ce ai, si ce trebuie de facut. Ambele variante sunt tratabile.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Carie posibil

| Michaeel a răspuns:

Ce legătură are faptul ca ai mers la piscina cu faptul ca te doare măseaua. De ce sa fie vreo infecție? Ca ai stat la piscina... Nu cred, cel mai bine mergi la un dentist. El îți va spune cel mai bine.

| amalia13448 a răspuns:

Probabil că ai înghițit apă din piscină, apă ce conținea microbii și bacteriile tuturor care au fost acolo, asta ar putea fi una din cauzele infecției