| LupusDei1993 a întrebat:

Exercitiile fizice si stilul alimentar sanatos merg de minune in continuare. Numai ca am o mica faza ca sa spun asa, am sani ca de femeie deoarece am avut perioade cand am fost mai grasut in copilarie pana acum un an si jumate.
Ginecomastie nu am ca tesutul este moale si nu simt nimic tare cand apas.
Ce pot face ca sa-mi fac pieptul plat, in afara de exercitii si regim alimentar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Operatie estetica

| RAY a răspuns:

Sa bagi sprinuri, asta va face grasimea respectica sa fie folosita, 5 fructe per zi

30 de secunde sprint
30 de secunde pauza
timp de 5 minute

sau operatia

| LupusDei1993 explică (pentru RAY):

Am sa incerc sa vad daca iese.

| RoCkKiD a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic.

Daca o sa continui cu dieta si exercitiile grasimea va disparea si va fi inlocuita de muschi. Daca atunci cand ajungi la un procentaj de grasime de ~15% ti se pare ca inca este evidenta treaba abia atunci te poti orienta catre chirurgie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In afara de exerciții pentru piept poți printr-o intervenție chirurgicala sa mergi sa îți îndepărteze surplusul de piele. Asa se întâmplă la oamenii care au prea multe kg și apoi slăbesc, pielea tot rămâne.

| LupusDei1993 explică (pentru anonim_4396):

Nu e nicio piele bRE

| LupusDei1993 explică (pentru anonim_4396):

N-am depasit niciodata 90kg.

| Mariuss134 a răspuns:

Nu pot să-mi formez o imagine clara în cap dar dacă nu e rău, exercițiile de piept te vor ajuta, este un proces destul de lung dar in final scapi. Exercițiile ți le va spune instructorul de la sala sau dacă nu ai sau nu mergi la una interesează-te pe internet, e foarte simplu. Pe langa asta fa cardio foarte mult, exerciții intense, care ard multe calorii. Ma gandesc ca daca ai niste sani de femeie, nici burta nu îți lipsește.

Daca este rau, iti sugerez sa te operezi.

| LupusDei1993 explică (pentru Mariuss134):

Burta abia se mai vede, iar sanii nu-s deloc mari, sunt mai mult in forma de con.

| Mariuss134 a răspuns (pentru LupusDei1993):

Atunci este foarte bine, fa ce am spus la început si în câteva luni o sa scapi de tot, procesul durează ceva dar o sa merite.