| Anamaria1995madalina a întrebat:

Fetița mea de 3 luni plânge mai mereu și nu mănâncă decât foarte puțin apoi incepe sa tipe. Menționez că s-a născut la 32 saptamani și a avut hipoxie medie la naștere. Problema asta a inceput de la o luna când a început să refuze laptele ( lapte praf NAN). Înainte cu o zi să facem ecografia transfontanelara, s-a lovit puțin la cap dar pe moment a plâns, apoi s-a liniștit. La eco s-a văzut totul perfect. și totuși acest comportament s.ar putea datora unor probleme neurologice? Uneori nici în brațe nu se liniștește. Are momente când e bine dispusa și zâmbește dar se uita la diferite lucruri și zâmbește. În rest plânge mai mereu. Se trezește noaptea și la 5 ore să mănânce. și atunci mănâncă puțin și plânge. Colici nu mai are. Că nu se strânge. Când plânge ii se întărește burtica dar nu știu dacă sa pun pe seama problemelor digestive sau neurologice. Plus că are scaun verde. Și face la 2-3 zile. Mă poate lamuri cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-o la pediatru, cel mai probabil toate simptomele ei sunt date de constipatie. Un copil atat de mic ar trebui sa aiba cam doua scaune pe zi. Biata este foarte foarte constipata, motiv pentru care nu poate nici manca si nici dormi linistita. Pediatrul te va invata ce sa ii dai ca sa poata avea scaun macar in fiecare zi

| leapșa a răspuns:

Trebuie sa o vada un medic.
Altfel e cand vezi pe cineva profesionist.

| Talpau_Geanina_1990 a răspuns:

Cel mai bine te poate indruma un doctor specialist nu sta cu ea asa ca e si mica nu e bine