| mgtow a întrebat:

ieri noaptea am fost la baie pentru ca simteam o durere in ochiul stang si era rosu aproape in totalitate (ma durea cand il miscam) si m-am pus sa ma culc crezand ca e de la oboseala. Astazi cand m-am trezit era la fel ca ieri dar ma doare mai putin aproape deloc, care o fi cauza: curentul din casa (dimineata las geamurile si usiile deschise sau ca am stat multe ore la PS3?) Intr-un forum spunea ca poate fi vreo hemoragie oculara.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

Daca nu spuneai ca ai PS3 nu ne dadeam seama ce ai. Ai facut conjunctivita cel mai probabil si e posibil sa se extinda si la celalalt ochi. Du-te la spital ca trebuie sa iti dea niste antibiotice

| mgtow explică:

Eu am stat in jur de 6 ore pana am terminat call of duty modern warfare 3 in dificultatea HARD. (alaltaieri si ieri l-am terminat). Ti-l recomand e bun jocul.

| justitiarul a răspuns:

Statul la PC in exces dauneaza grav sanatatii!
Si nu e misto sau baza! Am vazut la stiri cum un tanar de 18 ani a facut accident vascular cerebral stand ore bune nemiscat in fata calculatorului.
La fiecare ora de stat la Pc e bine sa te misti macar 15 minute prin casa.

| mgtow explică (pentru justitiarul):

Asa e, si la ps3 zice ca e bine sa stai 15 minute pentru ca ochii sa mai ia o pauza dar nu prea respect programul. Nici toata ziua nu stau pentru ca mai am si alte treburi ma bucur pentru raspunsul tau hai noroc si numai bine.

| trăncănici a răspuns:

Te-a tras curentul.Schimbă locul pc-ului şi pune pe ambii ochi comprese călduţe cu ceai de muşeţel.

| ROB3RT89 a răspuns:

Se poate de la curent, am mai patit si eu. Daca persista du-te la medic, poate sa fie ceva mai grav...

| pavel88 a răspuns:

De la curent dar daca problema persista du-te la un doctor.

| gabriela_9172 a răspuns:

Si mie mi-se intampla la fel. poate ai nevoie de un consult. poate ai nevoie de ochelari.