| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate recomanda si mie cineva un ginecolog bun in Bucuresti?
Am o problema legata de menstruatie si aceea ca inainte sa imi vina menstruatia cu o săptămână înainte am avut o scurgere maronie apoi, câteva zile a devenit roșie și apoi de o săptămână tot am niste scurgeri maronii. Tin sa mentionez ca am avut o perioadă foarte stresanta si ma gandesc ca si asta ar fi o cauză principala. Iar alte simptome nu am de exemplu mancarime sau dureri abdominale. Multumesc!
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| IIIshaneIII a răspuns:

Eu sunt ginecolog, si sunt din Bucuresti, pentru tine este gratis

| raluckca a răspuns (pentru IIIshaneIII):

Vai! Ar fi interesant sa se faca lucruri pe gratis

| lexusen3 a răspuns:

Daca esti in perioada ovulatiei, o scurgere colorata este normala si nu trebuie sa intri in panica nici daca te confrunti cu unele crampe. De obicei, in functie de ovarul care elimina ovului in luna respectiva, vei simti un mic disconfort in partea stanga sau in cea dreapta;
o microtrauma care a avut loc in timpul actului sexual;
o dereglare hormonala, fie ca este vorba despre tiroida, fie ca exista un deficit de progesteron in organism;
endometrioza;
o boala cu transmitere sexuala, cum ar fi tricomoniaza, in acest caz, scurgerile maronii fiind insotite si de alte secretii cu un miros neplacut si de usturimi sau chiar de dureri;
unele probleme de coagulare;
in cazurile cele mai grave, poate fi vorba despre cancerul de col uterin, o boala ce poate fi prevenita prin controlul periodic si efectuarea anuala a analizelor de secretie, printre care se numara si testul Papanicolau.