| NonZarek a întrebat:

Bună ziua, îmi poate spune cineva de ce inima îmi bate foarte tare? De câteva zile tot simt ca îmi bate puternic inima, mi-am luat tensiunea și tot am pulsul destul de mare.

Am fost la medic de familie și dat ceva medicamente de stres etc, dar nu prea își fac efectul. Am 40 ani și stau destul de mult în picioare, lucrez aproape non stop. O fi problema ca nu am odihna? Eu dorm nopțile complet și de lucrat asa mult, de mult timp însă nu am pățit pana acum sa am pulsul asa de mare.
Ceva idei de ce mi se întâmplă asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Verifica.ti alimentatia. Mergi pe proteine vegetale. Nu te consuma pentru nimeni si pentru nimic. Priveste inainte...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Lucrez aproape non stop.
Muncă, (repaus, recreere, odihnă, repaus), somn egal 8, 8, 8.
Timp de 6 luni de acum încolo.
Apoi mai discutăm.

| anonimg a răspuns:

Pote sa fi din cauza bucuriei sarbatorilor. happy
Ia vezi ce obiceiuri nesanatoase ai: cafea, cola, stres sau alte lucruri de felul acesta. Verifica-ti colesterolul, trigliceridele (grasimea din sange) si greutatea. Poti sa ai colesterol mare si daca esti slab.
Cei 2 litri de apa pe zi nu trebuie sa-ti lipseasca, indiferent daca ti-e sete sau nu.
Iar daca de vina este serviciul, atunci ti-l schimbi.
Pentru ca inima nu-ti bate tare degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Decat sa iei pastile de stres mai bine bea ceai de tei ajuta mai mult.

| NYØ2002 a răspuns:

Iti bate inima tare pentru ca iubesti mai tare?

| Stefan_Rozzy_1999 a răspuns:

Inseamna ca traiesti la maxim! Felicitari!