| Alexandru64754 a întrebat:

Bună ziua, în cât timp trebuie sa fac vaccinul antitetanos după înțepătură? Pot să-l fac după 48 de ore? Are efect de 100% vaccinul? Unde trebuie sa mă duc să-l fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cat mai rapid posibil desigur, la urgente

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Tu unde crezi ca trebuie sa te duci sa faci injectia aia? Ma rog, alea, ca-s mai mult, e un tratament pe ceva zile. Eu zic sa te duci la Mega sau Lidl, ti-l vor face acolo...