| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua, in ce cantitate de apa distilata este bine sa fie diluat moldaminul de 1200000 ui pentru utilizare optima si fara probleme la locul injectarii, se poate adauga xilina de 1% sau 2% si in ce cantitate, xilina ii scade eficienta? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Cantitatea de apa distilata folosita in cazul moldaminului este de 5ml in mod normal.
Se pot adauga 2ml de xilina 1% sau 1ml xilina 2%.
Lidocaina nu scade eficienta medicamentului, chiar daca multi sustin asta.
Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| LittlePoppy a răspuns:

Apa distilata la injectii?
Poate vrei sa spui ser fiziologic.
Nu fa prostii. Apeleaza la asistenta medicului tau.