| Xalion a întrebat:

Joi am făcut o ecografie abdominala in care nu am urinat înainte cu vreo 4-5 ore și am și băut apă iar medicul a zis că vezica nu a fost îndeajuns de plină și că marți când fac iarăși una, vrea vezica supra-plina. Cum sa fac asta, daca joi efectiv mai că nu făceam pe mine...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să bei până faci pe tine.

| Xalion explică (pentru sadrian46):

Daca nu ai nimic bun de scris, mă tot întreb....de ce scrii?!

| sadrian46 a răspuns (pentru Xalion):

Dacă te uiți la toate postările mele poate o să găsești și ceva bun.
Unii o fac.

| Raven a răspuns:

Nu știu nicio altă metodă în afară de consumul a 1 litru de apă plată într-un interval de 30 minute, cu o oră înainte de investigaţie. Știam că, dacă ai senzația de urinare iminentă, vezica e plină.