| MissFashionPrincess a întrebat:

Buna ziua happy

La un examen de urina, mi-a iesit:
-epitelii: frecvente
-leucocite: rare
iar celelalte negative...

Stie cineva ce inseamna? Am programare tocmai saptamana viitoare la medic si mi-ar fi de mare ajutor o persoana care sa stie ce semnifica cele mentionate mai sus...

Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu indică o afecțiune a aparatului renal.
Pa, pa.

| alessia5158 a răspuns:

Este ok! celulele epiteliale sunt de pe de pe uretere/uretra iar daca nu sunt si multe/frecvente leucocite eventual si hematii nu este vorba de o infectie urinara. Dar, oricum mergi la medic pentru ca acesta se pronunta intr-un context clinic.