| georgecostin17 a întrebat:

M-am lovit la Mușchiul de la piciorul drept la fotbal.Prima data când m-a lovit jucătorul de la echipa adversa mi sa încordat Mușchiul de la picior si nu am mai putut sa i-l pun jos de durere. Peste 10 min mi-a trecut am putut sa joc din nou fotbal iar pe urma m-a luat Iara si m-a doare Mușchiul acuma când i-l pun jos dar pot sa merg cu el sa alerg.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu-i nimic grav. O sa-ti revii complet peste cateva zile. De preferat sa nu te fortezi in perioada asta.

| Ra_Ki_1982 a răspuns:

Iti recomandat sa stai la pat cateva zile, daca durerea nu inceateaza mergi la medicul de familie si iti va spune el mai departe unde sa mergi.