| numesiprenume0 a întrebat:

M-am trezit din somn cu un disconfort in partea dreapta (zona apendicitei) si nu stiu ce sa fac. Nu am mai simtit de multa vreme acasta senzatie, nici nu stiu cand si cum a disparut.
Ce pot sa fac? Cum imi pot da seama daca este ceva grav sau care se poate agrava?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In zona "apendicitei" n-ai cum. Apendicita este o boala. In zona "apendicelui", da. Si daca ai dureri si senzatie de voma, mergi urgent la medic!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când te duci la medic și îți spune că ți-o taie.

| anonimg a răspuns:

Deci dacă ai mai simțit asta și mai înainte -chiar dacă în alte împrejurări- este un semnal că trebuie să mergi la medic pentru investigații.
Medicul de familie trebuie să fie primul.