| anaunicorn11 a întrebat:

ma doare burta de 3 zile si nu stiu ce sa fac! Am băut ceaiuri, dar nu se rezolva! Prima dată a început să mă doară seara la ora 9, după dimineata nu ma m-ai durut dar pe la vreo 11 m-a apucat durerea iarăși. Durerea ma mai lasa câteodată câteva minute sau o oră dar după durerea incepe iară, va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Du-te la medic, nu e normal sa ai sa dureri 3 zile.
Ai mancat ceva ce nu ti-a priit?

| Dandinelle a răspuns:

Unde te doare exact, ce fel de durere e? Pregateste-ti raspunsurile si vorbeste cu mama, parintele, tutorele sa mergeti la medic impreuna daca nu poti singura. Poate fi o varietate de cauze si cel mai bine e sa te consulte un specialist.

| Cduncfujndf a răspuns:

După numele tău îmi pot da seama că ești fată, și că ești destul de mică. Câți ani ai? Ți-a venit menstruația până acum?

| PGia a răspuns:

Ca personal medical, trebuie sa ți spun ca nicio durere de genul acesta nu trebuie lăsată neobservata. Fără un consult în prealabil sau date mai exacte, singurul sfat pentru tine este sa consulți măcar medicul de familie și sa vezi opinia sa.