| JrrDany a întrebat:

Bună ziua, mă numesc Daniel și am o întrebare pentru cei care s-au mai confruntat cu această problemă sau oameni care se pricep, de două săptămâni am dureri de picior, mai exact durerea începe din zona lombară, pe șoldul drept și continuă pe coapsă, peste câteva zile voi fi internat pentru niște investigații amănunțite. Mă întrebam dacă poate cineva să îmi explice ce afecțiune este, din câte am auzit este o infecție sau ceva de genul acesta, țin să precizez că merg foarte greu deoarece nu îmi pot îndrepta piciorul drept și în fiecare zi am febră 38, 38 cu 5 maxim. Orice lămurire ar fi bine venită, eu sunt mai fricos așa de fel și vreau să știu ce mă așteaptă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ceea ce ai tu se cheama sciatica si nervul sciatic este inflamat, de aceea coboara durerea pe picior.
Daca poti merge inseamna ca nu esti atat de rau, penytru ca eu am trecut prin asemenea crize cand nu m-am putut ridica de pe podea cate 2-3 zile, din cauza durerilor foarte mari.
Cu fizioterapie si antiinflamatoare, durerea va trece.
Febra este probabil de la o raceala, nimic legata de sciatica, doar o vreme rece, sau stat afara in frig si intr-o pozitie proasta, care ti-a afectat nervul sciatic.
Sanatate maxima!

| Freya1 a răspuns:

In momentul asta mai speriat tu pe mine laughing..Si eu am dureri de genul acela dar in afara de febra.
Trebuie sa merg si eu la medic si sper sa nu ma interneze, cred ca este de la rinichi sau coloana, nu cred ca poate fi hernie ca nu cred ca asa se manifesta.
Daca afli inaintea mea spune-mi si mie te rog sa stiu ce ma asteapta laughing