| Freshbudddy100 a întrebat:

Buna ziua ma si eu o problema sa va povestesc cum a inceput am fost diagnosticat cu un mic nistagmus la ochii,am fost la spitalul matei bals la sectia oftalmologie,acolo Doctor Chiotan Carmen Liliana mi-a recomandat sa imi fac ochelarii la dansa deoarece ea detine un cabinet oftalmologic, toate bune si frumoase ii port 6, luni, 1 an de zile, 2 ani de zile eh tot acest timp i-am purtat pe varul nasului, daca puteti sa intelegeti, 2 ani de zile numai pe varful nasului i-am purtat, si cred ca mi-am fortat nervii globului ocular daca tot acest timp m-am uitat peste ochelarii, de vreo 5 luni de zile am inceput sa am niste simptome foarte urate,parca as avea doi ochii de sticla,parca nu as mai avea ochii fixi in cap,lumina numai ma afecteaza cum il afecteaza pe un om normal,parca numai reflecta toata imaginea ce se afla in fata mea,parca mi s-ar fi rupt ochii din cap nu ar mai avea vreo legatura cu vreo vena,sa numai fie bine `legatii`in cap,nu stiu cum sa va explic,parca ochii mei au luat forma dupa ochelarii,ii simt ca si cum as avea tot timpu ochelarii la ochii,parca mi-ar fi pus cineva doi ochii artificilalii in cap sad nu stiu ce sa mai fac pe unde ma duc toti spun ca nu e de la ochii,da pe unde am fost toti mi-au verificat vederea,cu vederea stau foarte bine,da chestia asta ma deranjeaza,ce analize sa fac? sa imi verific ochii sad sa nu fie vreo dezlipire ceva, eu stiu ce sa mai zic, ma gandeam sa fac o ecografie oculara voi ce ziceti? stiu ca postez de ceva timp da nu i-am dat de cap si numai pot crying((( ma chinuie ingrozitor crying numai pot sa fac nimic sad....parca cand ma uit la ceva nu vad cu toate privirea ca tot omul parca mi s-a fixat privirea ca dupa forma ochiilor crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| DalyanKawaiiiii a răspuns:

Se pare ca ti sa fixat privirea dupa cum ai purtat ochelari iar daca ochelari iai purtat pe nas asa s-au obisnuit ochii nu trebuie sa faci nimic ochi tai sunt doar obositi dar daca nu-ti trece ar trebui sa treci pe la un doctor

| Petruts a răspuns:

Incearca sa consulti si alti medici oftalmologi.Cauta alta parere.