| Andreasx a întrebat:

Mi-a venit ciclul a doua oara luna asta (pe 3 si acum pe 27).Am ramas surprinsa azi, mai ales ca nu s-a mai intamplat de f mult timp (a mai fost o data, demult), am ciclul neregulat dar care pot fi cauzele pentru ciclul de 2 ori pe luna? Nu iau anticonceptionale, nu am fost racita.Ma ingrijorez putin pentru ca tocmai ieri am donat 450ml de sange si mi-e teama sa nu am probleme zilele astea, pierzand si prin ciclu sange.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| djalexandrual a răspuns:

E ceva normal sa ai ciclu neregulat.De ex prietenei 2 luni la rand nu i'a venit spre groaza noastra ca a ramas insarcinata.Pana la urma a facut un test care a iesit negativ si in 3 zile dupa i-a venit.Bea multe lichide si nu fa mult efort. Eventual daca ai ceva crampe sau dureri jos ia o pastila de dureri.Nu uita multe lichide

| ancaflorian a răspuns:

Din 3 in 27 sunt 25 zile. Calcul menstrual are o durata care poate oscila, de la 21 zile la 32 sau mai mult. Eu zic ca 25 e ok, dacă nu îți vine mereu la fix.