| anonim_4396 a întrebat:

mi-am facut analize pentru fisa medicala inscriere la politie, si mi-a iesit singura chestie in sange, Ag HSB, prezent, si trebuie sa fie absent. Am m-ai facut o data sper sa iasa absent...grav, nu e grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Cred ca e vorba de Ag. HBS. Indica o infectie cu virus hepatic tip B.
https://bioclinica.ro/......atic-b-hbv

| andrei123145632 a răspuns (pentru andreia67):

Da...dar totusi, din cauza asta nu pot sa-mi continui fisa medicala unde vreau eu sa ma inscriu, si acum cateva luni cand am facut pentru armata, la spitalul militar nu mi-a iesit, imi iese acum dupa 2 luni...

| andreia67 a răspuns (pentru andrei123145632):

Daca iese si a doua oara trebuie neaparat mers la medic. Am avut un prieten care a avut infectie cu virus hepatic B fara simptome aparente tot asa depistata accidental si in final a reusit sa scape, i-a iesit nedetectabil.

| andrei123145632 a răspuns (pentru andreia67):

Am citit pe net ca trece fara tratament in 160 de zile...prietenul tau a luat tratament?

| andreia67 a răspuns (pentru andrei123145632):

Nu stiu exact ce a luat dar oricum consulta un medic daca iese pozitiv si a doua oara.