| SmexyBoy a întrebat:

mi-am fortat umarul stang cand am intins mana sa apuc ceva, acuma il pot misca dar nu am aceeasi mobilitate pe care o aveam inainte.

Ridic mai greu, nu mai pot face rotatie de umar.
Zona in care am simtit durere timp de 3 zile este amortita si rece.

Acuma cand ridic in lateral o greutate de 8kg se incalzeste zona respectiva dar in comparatie cu bratul drept, umarul este moale ca si cum ar fi o punga cu apa, in timp ce umarul drept este piatra...
Poate sa fie ruptura sau intendere?

Multumesc funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Mediucl stie cel mai bine, sper sa iti treaca

| Alexandr a răspuns:

Inreaba un medic...cred ca intindere daca mai poti ridica!

| edoardo a răspuns:

Mai mai mai nu te supara pe mine. Ma dar ce stim noi? suntem noi doctori?
Du-te la medicul de familie si vezi.

| SmexyBoy explică (pentru edoardo):

Medicul de familie este in alt judet.