| musterrl a întrebat:

pentru helicobacter pylori se da concediu medical? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se da concediu medical pentru atat lucru.
Poti trai fara probleme si daca ai helicobacter Pylori, dar este indicat sa o tratezi, ca sa nu duca la ulcer.

| Freya1 a răspuns:

Din cate stiu această baterie iti provoaca dureri, la fel si tratamentul plus ca este transmisibilă. Acuma depinde in ce domeniu muncești, prietenul meu cand a avut nu a muncit.

| Goete a răspuns:

Nu cred ca are dreptul la concediu medical, e doar o bacterie.