| AlexBTW a întrebat:

Practic fotbal de performanta de 7 ani si acum 7 saptamani am suferit o fractura de maleola fara deplasare din cate stiu ( am 14 ani, va rog sa nu ma criticati), prima oara am crezut ca este o entorsa si am continuat sa calc in el timp de o saptamana, dar durerile s-au aprofundat. Mi-am pus piciorul in ghips (invelit tot), deoarece la varsta mea am inteles ca, calusul se depune mai repede si nu e nevoie de operatie. Credeti ca s-a vindecat? Am luat calciu in fiecare zi si acum simt o mica iritare in acea zona si mama mea mi-a zis ca atata timp cat ghipsul este strans bine (nu atata de mult incat sa opreasca circulatia) nu are ce sa se intample. Sper din suflet sa nu fie cu deplasare...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Ți-a făcut radiografie înainte de ați pune piciorul in ghips? Daca nu, se poate si acum. Consulta medicul ortoped si spune-i ce probleme ai. Mai bine acum decât prea târziu!