| Georgiana1620 a întrebat:

Se poate ca starea de greață si vomă sa fie din cauza gatului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Speranta12 a răspuns:

Sunt din cauza stomacului sau a intestinelor. Din cauza digestiei. Ai mancat ceva ce nu ti-a priit. Sau esti prea sedentar si asta iti cauzeaza indispozitie la sistemul digestiv. Iesi afara la aer si plimba-te, iti va fi mai bine.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Singura legatura cu gatul este ca acolo ai simptomele. Dar altele pot fi cauzele.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se poate răspunde la această întrebare, informația este prea puțină.

| johnnny123 a răspuns:

Stare de greata poti sa ai dintr-o mie de motive.
Nu-ti poate pune nimeni un diagnostic fara ca: 1) Sa aiba pregatire medicala si 2) Sa te examineze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul vine din stomac spre gat.
Senzatia de voma poate fi indusa si prin autosugestie, cauzele sunt multiple si cred ca esti convins ca tehnologia nu permite consultatii virtuale, mergi la medic si afla concret cauza.

| ValentinGabi a răspuns:

Mai degrabă de la stomac nu are legătură cu gâtul nicidecum