| Invictusman a întrebat:

Bună ziua. sad
Simt ca am ajuns la capătul puterilor, nu mai știu încotro sa o iau, îmi transpira fata ingrozitor, gen echivalentul cu transpiratul a cel puțin 20 de persoane adunate la un loc și nu exagerez, pana și eu sunt șocat, cred ca e hiperhidroza craniofaciala, adică nu știu ce ar putea fi altceva, dar eu știu ca de mulți ani îmi ies niște cosuri în cap, nu știu dacă de la stres sau e o infecție a scalpului, un dermatolog zicea ceva de eczematide, am sesizat ca daca le sparg iese puțin de tot un lichid, nu m-am uitat sa vad cum arata asa ca nu știu ce coșuri sunt.
Credeți ca asta e cauza transpirației mega excesive la nivelul feței? Pot sa fac și 10 dușuri și tot degeaba, eu de multi ani am problema asta, de când m-am lăsat de fotbal, de prin adolescenta dar acum s-a agravat rău.
Ce as putea sa iau pana merg la doctor sa mai ameliorez? Ma gândesc ca și la dermatolog trebuie sa merg și la endocrinolog.
Nici nu pot lucra din cauza asta, îmi curg șiroaie de picături de pe fata fără oprire cateva secunde bune sau chiar minute bune, depinde daca fac ceva.
Deci ori e genetic, ori e de la coșurile acelea din cap.
O farmacista o zis sa iau 6 luni magneb6 și sa merg la endocrinolog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
43 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Nu găsești leac miraculos pe TPU, cel mai bine sa mergi la medic

| Invictusman explică (pentru SilentRain):

Leacul ești tu :*
Mereu ai fost tu.
Nu mai zic nimic ca iar zice Ray ca sunt libidinos și obsedat de tine, el e singurul non libidinos un Romeo incurabil, romantic după vorbele lui puerile

| SilentRain a răspuns (pentru Invictusman):

Amândoii sunteți la fel de libibinos
Evident că nu te iau în considerare/serios, TPU nu e site de matrimoniale

| Invictusman explică (pentru SilentRain):

Același răspuns plictisitor happy

| SilentRain a răspuns (pentru Invictusman):

Te așteptai la alt răspuns, acum trebuie sa trăiești veșnic cu dezamăgirea asta

| Invictusman explică (pentru SilentRain):

Chiar ca sad

| SilentRain a răspuns (pentru Invictusman):

Asculta o manea din 2001 și-o să îți treacă
https://youtu.be/CLqsHOGnSdQ

| Invictusman explică (pentru SilentRain):

Yack

| Invictusman explică:

@spraytag, singurul animal ești tu copile. Jignești și dai ignore ca o găină, bravo!

| Psihiatrie a răspuns:

Lasa dracu asta ca se rezolva, ti se mai scoala? asta sa-i dai aleia sa te rezolve de zice ca nu-i site de matrimoniale.

| Invictusman explică (pentru Psihiatrie):

Mie îmi place de ea dar e prostuța, nicăieri nu scrie ca poți sa îți găsești sufletul numai acolo, îl poți găsi oriunde și oricând, sunt multe traumatizate pe aici nu poți vorbi chestii serioase cu ele, multe sunt un caz pierdut.

| Psihiatrie a răspuns (pentru Invictusman):

Trimite-o sa-si scoata alocatia, frate asta e un site unde ai posibilitatea sa interactionezi cu oamenii, daca esti pe feeling cu un utilizator n-ai voie sa te dai la ea sau ea la tine? care-i problema?
astia sunt atat de imbecili incat considera ca am probleme psihice sau raspunsurile mele sunt serioase, ca sa vezi cat de intelectuali pretind ca sunt si de fapt...n-are rost sa continui.

| Invictusman explică (pentru Psihiatrie):

Sunt mulți ciudati pe aici, eu m-am resemnat, nu mai am pretenții de la ei, unii sunt irecuperabili.
Unele nici vârsta nu vor sa și-o spună sau de unde sunt.
Ajut unii useri și atât, nu mai îmi bat capul cu unii.

| Psihiatrie a răspuns (pentru Invictusman):

Stiu ba frate,am intrat pe site-ul astora de discord,numa mortaciuni de oameni acolo, eu cu caterinca alea alea sa nu zic ca-i iau pe susta si aia erau complet rupti de realitate.
cum zicea hodorogul ala cu burta din top, ca pe el il cautau gagicile de pe TPU sa-i propuna sa faca... cu el, frate, n-am cuvinte happy

| Invictusman explică (pentru Psihiatrie):

La Benone sinulescu te referi laughing ala crede ca cunoaște mai bine Psihiatria ca mine, când nu o mai avut argumente mi-o dat bloc porczilla happy
Odată mi-o spus ca îmi poate vindeca depresia de peste 15 ani în 5 minute, am zis ca suferă de schizofrenie sau e mesia și din nou o dat ignore.
Nu au reușit 10 doctori acreditați și reușește el în 5 minute.
Da, și mie mi-o spus asa ceva dar nu i-am spus nimic, eu îl respectam pana sa nu îmi spună ineptia aia cu 5 minute, ca ma vindeca cum bate din palme, se crede tămăduitor nu știu laughing
Nu știu cine întra pe discord nu am eu treaba cu ei, nu ma interesează asa ceva, relații virtuale tip autiste.

| Invictusman explică (pentru Psihiatrie):

Dădea răspunsuri bune când și-o făcut prima data cont, o meritat sa fie ales userul anului, dar de o vreme o luat-o pe aratura, dar nu trebuie sa judecam man ca e bătrân omul, ști cum e cu vârsta, și noi o sa ajungem asa și deliram după 70 de ani. Nu știu cine i-ar scrie lui asa ceva, poate făcea mișto de el și el credea pe bune.

| Psihiatrie a răspuns (pentru Invictusman):

Eu ii ziceam sa mi-l vindece p-ala micu` in 2 secunde.
se crede destept bosorogul, il cauta moartea pe acasa si ii arde de bulangeala virtuala

| Psihiatrie a răspuns (pentru Invictusman):

Si eu l-am ales,merita sa castige,dar a luat-o pe razna, probabil hormonii l-au afectat.
frate, nu judec, dar si bunica-mea e femeie batrana si nu sta pe site-ul asta si bunicii altora stau cu nepotii ii ajuta, nu stau pe net.
la 70-80 niciodata n-o sa intru pe TPU sa dau raspunsuri, o sa-mi vad de batranetea mea linistit, cu nepotii.

| Invictusman explică (pentru Psihiatrie):

Ma cautat niște fosti prieteni dar nu le am răspuns la interfon ca au fost niște javre.
Ba sa ști ca, chiar o fost deștept omul nu vreau sa ii iau apărarea, a fost profesor de fizica, dar are ceva problene nu știu, nu am eu treaba cu el, dar are un IQ mult peste mediu, era foarte deștept dar e bolnav na, și geniile o mai iau pe aratura uneori.
Nu știu ca drimerro zicea de fapt ca ei ii plăcea de mine, dar dacă ii plăcea de ce ma defaima și cerea adminei sa îmi șteargă conturile, e o contraziceri, o ipocrizie nu știu.
Ce sa facă politia ca nu i-am scris în privat, și mi-am cerut scuze, și ea ma atacat. Nu am treaba cu nimeni, eu oricum nu o sa mai stau mult pe aici.

| Invictusman explică (pentru Psihiatrie):

Eu știu ce are dar nu îmi permit sa judec, ca și eu am problene, asa ca, sa judece cel fără de păcat.
Da, dădea răspunsuri geniale, omul e foarte inteligent dar are el niște probleme pe care cred ca le știu având în vedere ca cunosc putina psihologie, dar repet și eu am probleme asa ca nu judec, dacă omului ii place și se simte bine aici nu ar trebui sa ne deranjeze, el oricum nu jignește ca alții, îți dă ignore și gata, are simțul umorului foarte bine dezvoltat, aici încă excelează foarte bine.
Poate omul nu are pe nimeni și na, sa refugiat și el aici.

| Psihiatrie a răspuns (pentru Invictusman):

Toata stima lui atunci,eu nu il critic pe el ca om,ci doar raspunsurile pe care le da,e nesuferit omul.
eu n-am prieteni deloc,mai bine singur sa nu depind de nimeni,toti te cauta la bine la rau cine suge cu tine greul? nimeni ba si e dureros.
ala da-l in aia a mamei lui,ca nu-l suport, omul la orice intrebare care e la misto spusa scrie tentativa de troll, troll slab etc, deci deloc nu-l am la suflet.
probabil si-a batut joc de tine, iti recomand sa nu te bagi cu astia sa le-o dai la buci happy

| Psihiatrie a răspuns (pentru Invictusman):

A mai jignit prin intrebari si a luat la misto,d-asta nu il prea suport,nu mai are raspunsurile alea frumoase pe care le avea in versuri de poezie si mai mult la misto, nu o spun doar eu.
are baiat mare, probabil si nora sau nepot nu stiu, nu ma intereseaza.
si eu am probleme multe, probabil si psihice dar nu imi dau seama

| Invictusman explică (pentru Psihiatrie):

Da, e mai bine asa cum spui decât sa stai printre vipere oameni toxici care profita de bunătatea ta, sau au nevoie de tine când nu ii mai baga nimeni în seama sau sunt la greu, ăștia trebuie asasinați laughing javre fără par.
Ba nu știu dacă și-o bătut sau nu, eu nu am treaba cu el sincer.
Mai da răspunsuri la mișto bătrânul cine știe din ce motiv, e greu sa nu ai pe nimeni la vârsta lui de aia mie mi mila de el.

| Psihiatrie a răspuns (pentru Invictusman):

Nu ma dau sfant ca si eu profitam de altii si mai profit cand pot, dar eu macar am curajul sa recunosc cu durere in capul ciupercutei, ideea e alta, nu e frumos sa isi bata joc de altii ca a mai facut-o mai ales ca e om batran.
nici eu n-am pe nimeni la 19 si n-am avut niciodata dar n-am jignit in ultimul hal, mai usorhappy nu erai tu prietenul lui gusticel?

| Invictusman explică (pentru Psihiatrie):

Da, câteodată da răspunsuri aiurea, asta e, nu ai ce sa faci. Eu ii urez sănătate oricum, eu nu port dușmănie pe nimeni.
Da, are băiat ce e într-o orchestra, are câteva realizări scrise, nu mai știu ce spunea, ceva de dosare...
Și ioandelasal e în vârstă dar e rațional.

| Psihiatrie a răspuns (pentru Invictusman):

Sa dea cel de sus sa am si eu realizarile lui, pana una alta si eu urez sanatate tuturor utilizatorilor.
eu am ceva cu blonda aia baga-i-as sarma-n bot

| Invictusman explică (pentru Psihiatrie):

Nu, eu nu am prieteni pe TPU. Sunt useri care fac mai mult mișto decât bătrânul crede-mă laughing chiar abuzează de unii useri tineri, Sierra aia.

| Invictusman explică (pentru Psihiatrie):

Care? Cea de care spuneai ca are fata de rata și e din Cluj? laughing

| Psihiatrie a răspuns (pentru Invictusman):

Mai era unu de voia sa faca peste, l-am dat pe mana la garda si i-au executat contul.
eu caut sa-mi fac prieteni, dar doar gagici sa le-o si dau big grin

| Invictusman explică (pentru Psihiatrie):

La garda sau la admina? Ba trist happy
Asta da laughing
Eu caut relație serioasa man, dar nu ai cu cine, peste tot sunt mai multe profitoare decât fete serioase, daca vreau sex plătesc dar eu caut relație serioasa, oricum o sa plec nu mai stau mult în Tara sau cine știe poate îmi iau viata dacă depresia nu se ameliorează, nu ști viata ce iti poate oferi, viata e imprevizibila. Pe maica-mea o mai aveam, și iubeam și o murit de la covid.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Invictusman):

Frate relatii serioase si eu caut cu toate ca sunt un derbedeu,carte nu prea am,noroc cu job-ul pe care-l am ca-mi merge bine.
nu mai sunt femeile ce erau odata,vor numa pumni in gura in ziua de astazi,femei sa lucreze in demnitate sa nu vorbeasca cu altii,fara net pe telefon sau telefon happy
si eu am pierdut persoane dragi din cauza unor dobitoci, stiu ce inseamna si imi pare rau sa aud, dar tot inainte ca o sa fie bine.
nu mai sta in tara ca n-are rost, mergi si vezi alte mentalitati de oameni, crede-ma ca merita

| Invictusman explică (pentru anonim_4396):

Degeaba au ele carte dacă au caracter infect. Ai dreptate boss.happy

| Psihiatrie a răspuns (pentru Invictusman):

Stiu coane, da nu compara tu sa ai in pat una fara carte si una care e studenta si arata bine, intra mai bine e alta treaba happy

| Invictusman explică (pentru Psihiatrie):

Ba eu știam ca "ala" dintre picioare la noi nu are carte laughing
Sunt și băieți cu 8 clase care sunt în relații sau căsători cu fete cu studii superioare crede-mă, contează sa fi civilizat și politicos.

| Psihiatrie a răspuns (pentru Invictusman):

La barbat se accepta sa aiba clase putine, la gagici nu prea, asta zic eu.
ultima mea relatie am avut-o c-o betiva de la munca, tipa era mai mare cu cativa ani decat mine e mare sefa la 5s,are aia la bani si ii bea pe toti, doarme la munca ca le pune aia casute d-alea si era frumoasa dar avea o fata cand isi dadea masca jos, acra rau si cu toate astea n-a contat daca am fost civilizat sau politicos, ca si pe ea a dat-o barbati-su afara din casa si pe mine fosta era sa ma omoare cu cutitul happy
bag ceva in ele de femei, sa duca la munca de capsuni.

| Invictusman explică (pentru Psihiatrie):

Ce nebun ești man rolling on the floor

| Psihiatrie a răspuns (pentru Invictusman):

Stiu,d-asta bag frica-n aia care nu ma cunosc si ma acuza ca-s nebun sau mai stiu si eu n-am nimic, sunt pe caterinca ca-s ciorogarlan si nu marlan happy

| Invictusman explică (pentru Psihiatrie):

Lumea judeca după aparente, după coperta. Eu zic sa nu mai bagi imn seama, sa ii ignori.

| Psihiatrie a răspuns (pentru Invictusman):

Sa judece da-i in mortii lor, mi se rupe.aici e amuzamentul secolului happy

| Invictusman explică (pentru Psihiatrie):

Așa-s unii prosti din prima zi.

| Psihiatrie a răspuns (pentru Invictusman):

Mare dreptate ai ba, esti baiat stii ce vorbesti si ce vrei de la viata, ma inclin in fata ta.

| Invictusman explică (pentru Psihiatrie):

Dar nici nu am zis nimic interesant rolling on the floor

| Psihiatrie a răspuns (pentru Invictusman):

Asta e happy