Întrebare recomandată | Liviuangel1 a întrebat:

stie cineva daca poti scapa de hemoroizi fara operatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CatalinaMA a răspuns:

Teoretic nu fara operatie. dar cu tratament medicamentos poti sa le incetinesti cresterea, eu m-am dat cu o crema sa nu mai am sangerari si dureri si acum iau ceva pe baza de plante de la care a disparut acea constipatie si nu mai am nici un fel de durere, sangerare sau problema

24 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Tratamentul hemoroizilor se face incepand de la modul de hranire. Trebuie sa mananci mancare care nu constipa. Ideea este sa nu sari nici cand peste o ciorba sau o supa zilnica, Sa nu mananci branzeturi si orez. Uita-te si pe aici: http://www.sanatateatv.ro/......-la-copii/
http://prodieta.ro/......_laxative/
Un tratament bun este sucul de rosii si Kiwi. Apoi, tratamentul in sine, consta in supozitoare (Hemorzon, Hemorsal, etc) pe care poti sa pui diferite creme. Parerea mea, care am avut hemoroizi si care ma dureau de-mi venea sa ma urc pe pe pereti, ca cea mai buna crema este una din Ungaria. Se numeste Reparon si costa in jur de 30 lei. Eu nu mai am probleme de circa 6 ani. In final, daca nu merge, tot la cutit ajungi. Oricum si alea pot dura cel mult un an. Dupa un an poate sa apara iar hemoroizii.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, acum depinde daca sunt mari, sau unde sunt localizati, externi, si daca singerezi la defecare, se impune tratament chirurgical, mergi la un medic si el in urma consultatiei i ti va da tratament adecvat, si poate se vindeca fara operatie, dar mergi acum cit sunt in fază incipientă, ca daca stai asa se agravează, si ajungi la cuțit. Ce varsta ai? Si de cit timp ai hemoroizi, evită constipatia.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Externi sau interni am vrut sa zic.

| untu a răspuns:

Incearca cu HEMOMED! Vezi la www.hemomed.ro!

| floresdemayo a răspuns (pentru untu):

Vezi că te mai așteaptă o întrebare, tot aici, undeva mai sus. : )

Răspuns utilizator avertizat
| Elisabitaaa a răspuns:

Îți recomand lipitorile
Tratamentul durează chiar 1 an dacă e grav
Și nu doare!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Elisabitaaa):

Ai incercat tu? A functionat? Nu sau lipit de kur? laughing

| Davinna a răspuns:

Pai sunt mai multe metode sa scapi de hemoroizi.De exemplu pot fi ligaturati folosind benzi speciale de cauciuc.Aceste benzi determina miscsorarea hemoroizilor si caderea lor fara durere.Se aplica o data la 2 saptamani si pentru un singur hemoroid.Hemoroizii interni se pot distruge cu ajutorul laserului sau luminii infrarosii.Toate acestea sunt facute de personal specializat. In ultimul caz daca cele de mai sus nu sunt utile se poate ajunge la operatie chirurgicala.

| NataliaBianca a răspuns:

Exista creme... de pilda HemoStop.

| asasaaaaaaaaaa a răspuns:

Operatie? eu nici n-am auzit de asa ceva. acuma eu cand am avut m-am dat cu un unguent acolo si mi-a trecut. poti sa iei hemoroeasy. deci da, cred ca se poate si fara operatie.

| Liviuangel1 explică:

In cat timp tia trecut?

| Liviuangel1 explică:

Ce ai loat? pastile sau gel?

| Liviuangel1 explică:

Da si unde le bagi in fund? hai serios

| Elisabitaaa a răspuns (pentru Liviuangel1):

Nu ti le bagi in fund, dudeee
se pun pe spate

| Liviuangel1 explică:

TicuManuelCostel ai incercat cu acel dispozitiv? da rezultate? sau chiar trateaza definitiv?

| floresdemayo a răspuns (pentru Liviuangel1):

Tu știi că majoritatea userilor, cărora le-ai solicitat un sfat, nu ți-au văzut întrebarile? Pentru că tu te-ai adresat în general, nu individual, iar ei habar nu au că tu ai revenit, punându-le întrebări suplimentare.
Atunci când vrei să întrebi o anumită persoană (de exemplu, cum ai vrut să-l întrebi pe Ticu Manuel...) trebuie să te duci cu mousul sub răspunsul lui și să dai un click pe "Răspunde"
http://i.imgur.com/Up6wyw8.jpg

| Liviuangel1 explică:

Si unde pot gasi in farmaci hemomed? ca sa il incerc?

| untu a răspuns (pentru Liviuangel1):

Intai sa te consulti cu medicul de familie si sa vedeti daca se poate trata cu HEMOMED si este recomandabil atunci faceti o comanda la numarul de telefon:0724010724, costa 200 Ron + cheltuiele de transport prin curier! Vedeti la revista,, TV MANIA"(nr 18 din 4 Mai 2015) la ultima pagina si scrieti sus siteul www.hemomed.ro de pe calculatorul tau!( sa scrii cu mana ta, nu da cu mouse pe link ca nu merge)!

| Liviuangel1 explică:

Acum am tratament de la medic crema procyo glyvenol si pastile detralex sper sa mi treaca iau de 7 zile inca mai am de loat sper sa vad rezultate

| Irinadelia23 a răspuns:

Cumpara Hemoroeasy, sigur o sa iti treaca

| DavodorHC a răspuns:

Cumpara Hemoroeasy...Te va ajutawinking