| costi900 a întrebat:

sunt internat in spital cu abces hepatic, mi-au bagat in tub de drenaj si trebuie sa il mai tin cam 2 saptamani, intrebarea mea este dupa ce imi scoate tubul si am incheiat tratamentul o sa mai primesc concediu medical in afara de cel cat am fost internat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Medicul îți va recomanda pe Biletul de ieșire din spital daca este necesar si cate zile. Iar medicul de familie in baza acestei recomandări este obligat să-ți dea concediu medical atâtea zile cat e recomandat.