| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua sunt mama unei fetite de 11 ani jumatate si aceasta face febra in fiecare seara, pastile nu ii pot da pentru ca vomita instant asa ca am recurs la folosirea supozitoarelor, plange foarte tare si ma chinui sa i le pun, cum ar trebui sa o fac sa le accepte? daca se poate o explicatie la cum ar trebui sa le pun mai ''pentru copii'

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Nu este normal sa faca febra si nu trebuie sa sariti imediat cu pastile.O vizita de urgenta la medic ar fi prima solutie.

| Vântulalb a răspuns:

Esti mama? Nu stii ca in astfel de cazuri trebuie sa mergi la medic? De cat timp e asa? Nu e normal sa le vomite. Nu-ti nenoroci copilul. Fugi cu ea la medic!

| Julia1188 a răspuns:

Cel mau bine ati merge la un medic, nu e normal sa faca febra in fiecare seara. Undeva e o infectie.