| zozu a întrebat:

Buna ziua TPU, am nevoie e un raspuns urgent deoarece nu am posibilitatea de a ajunge la medic rapid doar luni, Deci alaltaieri mi-a aparut o durere in zona abdomenului jos chiar langa penis. si persista durerea dupa acea am observat ca testiculul drept este cu putin mai mare decat cel stang ..si ma durea si el nu era o durere mare. suportabila dar totusi sacaitoare, ce ma enerva pe mine era ca aveam nevoie sa ma duc la baie, si cand ma "fortam"nu puteam practic. ca ma durea testiculul si partea de abdomen tare. am luat ceva antiinflamator. mi-a trecut durerea testiculul e putin mai mare decat cel stang. am reusit sa ma duc si la baie. dar totusi care ar putea fi cauza? hidrocel, varicocel, hernie inghinala(nici nu vreau sa ma gandesc)... Cine stie sau a experimentat asa ceva sa-mi raspunda! Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Buna! Imi pare rau sa iti sun, dar osibilitatea de a fi hernie ingninala este destul de mare. Am avut un prieten care a patit la fel si care a fost operat. Nu te speria, poate sa nu fie chiar ceva atat de grav, dar cel mai bine este sa mergi sa te vada doctorul. Eu asa cred, sa speram ca nu e asta. happyBafta! Tine-ne la curent cu ce se mai intampla happy Nu te speria, nu e nimic foart grav. happy

| helpme25 a răspuns:

1. Hernia inginala este cam cel mai veneric lucru. Dar nu hernie inginala, ci poate sa fie, putin marit inelul herniei inginale, si atunci nu e nimic rau. Trebuie repus total la pat sa faci