| John321 a întrebat:

Bună ziua TPU! Am senzația de sufocare după efort foarte puțin.Cum ar fi după ce alerg trebuie sa trag aer adânc în piept și am senzația că mă sufoc.Chiar și când stau pe loc și e cald simt că mă sufoc.Astept răspunsuri din partea celor ce au mai întâmpinat probleme de sănătate având aceleași simptome prezentate mai sus.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| LaraClarice a răspuns:

Bună,
Și eu am aceeași problema, de curând am descoperit ca am o problema la inima. Încearcă sa mergi la cardiolog.
Sănătate multa.

| John321 explică (pentru LaraClarice):

Ce problema ai la inima? Eu cred că sunt plămânii daca respir foarte des după efort.

| AnastasiaK a răspuns (pentru John321):

În loc să fiți voi medici, nu ți se pare mai logic să...mergi la unul? Mai exact la medicul de familie, care o să te trimită la investigații mai departe unde e cazul, dacă e cazul.

| Vasilicamosbatran a răspuns:

Și eu pătesc la fel, de ex. Când crăp lemne.
Și am rezolvat problema bâând 2 cafele pe zi una la 13 si alta la 15 30

| John321 explică:

Poate fi din cauza că am avut covid-19 in urma cu aproximativ 3 luni?