| LupuMia a întrebat:

Buna ziua TPU, de cateva zile am o durere de masea groaznica si am tot luat pastile ca si ketonal, aulin, nurofen forte si tot asa, acum sunt pe antibiotic, augumentin 1000mg si de aseara am stari usoare de voma, oare de la tote astea este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

NU face cocktail cu ele pentru ca sunt substante diferite plus ficatelu ce-o zice de la atatea...
INcearca sa iei nurofen in prima parte a zilei si aulin seara daca durerea e extrem de mare.
Da, augmentin da niste stari horror, ia 1-2 metoclopramid pe zi daca ai peste 1 6 ani sa mai scapi de starile de voma.
O sa dispara durerea in max 2 zile, o sa fie doar un disconfort dupa.

4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

De la augmentin da, nu combina aulin -ketonal-nurofen in aceeasi zi.
Banuiesc ca ai o infectie la masea si tratamentul cu antibiotic ti l-a medicul stomatolog, nu-i asa?

| LupuMia explică (pentru alina2k18):

Pai am luat chiar in aceeasi zi toate pastilele alea la un interval foarte mic dar asta acum 3 zile, augumentinul da, ieri mi-a fost omorat nervul si mi s-a spus sa tin in continuare tratamentul cu augumentin ca sa fie totul ok, dar ma sperie starile astea de voma, apar noaptea dar si dimineata, oricand, dar trec repede si iar apar.

| LupuMia explică (pentru alina2k18):

Acum iau doar augumentin, de cand mi-a omorat nervul e mai ok si pot suporta durerile. Multumesc mult.

| alina2k18 a răspuns (pentru LupuMia):

Cu placere, sanatate!

| alina2k18 a răspuns (pentru LupuMia):

NU face cocktail cu ele pentru ca sunt substante diferite plus ficatelu ce-o zice de la atatea...
INcearca sa iei nurofen in prima parte a zilei si aulin seara daca durerea e extrem de mare.
Da, augmentin da niste stari horror, ia 1-2 metoclopramid pe zi daca ai peste 1 6 ani sa mai scapi de starile de voma.
O sa dispara durerea in max 2 zile, o sa fie doar un disconfort dupa.