| anonimul07 a întrebat:

Buna ziua TPU. De cateva zile am observat aparitia unor mici bubite rosii pe capul penisului si pe testicule. Simt doar o usoara mancarime. Tin sa precizez ca am urmat in acelasi timp un tratament cu antibiotice pentru o raceala. Ar putea fi ceva grav sau este o reactia alergica care va trece de la sine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Posibil să ai o INFECŢIE genitală/candidoză ( sau, poate, este o simplă iritaţie )...

TREBUIE să mergi la un control la medicul specialist dermato-venerolog pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!
Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie pentru Trimitere la Dermato-venerologie.

Toate cele bune.

| sosostore a răspuns:

Nu e reactie alergica, e o bacterie, cumpara de la farmacie clotrimazol crema, scrie pe prospect cum se foloseste, de la antibiotice de dezvolta o bacterie numita candida. Daca o tratezi din timp aceasta nu iti va mai face probleme mai tarziu.

| uhegartfea234 a răspuns:

Incearca sa ti l-e tai cu foarfeca, daca nu merge, suna la 0728343444, nu fi timid, e un doctor foarte bun.