| Tonita a întrebat:

Buna ziua TPU. De cca 3 zile ma doare in gat (am fost racit acum o saptamana) mi-a trecut raceala a inceput durerea am observat o mica umflatura in partea dreapta a peretelui faringelui. Si fix acolo ma doare aparent este rosie umflatura din cate stiu si amintesc nu aveam umflatura acum o saptamana deci ce credeti ca este? Faringita sau altceva mai grav? Cu faringosept durerea ma calmeaza

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| MihaelaMunteanu a răspuns:

Buna! Mai intai de toate sfatul meu este sa te duci la medicul de familia sa ti se dea un tratament! Cu antibiotice mai mult ca sigur, raceala se poate intoarce oricand iar inflamatia sa nu apara de la un punct de puroi colectat in gat! Mai intai du-te la medic apoi vezui daca simti o diferenta! Multa sanatate!