| Habarnuamcenumepum a întrebat:

Bună ziua TPU, ieri am fost sa imi faca un transplant de piele de pe picior la o gaura unde am avut un hematom, intrebarea mea este, cum e posibil sa ma doara mai tare zona de unde mi-a luat pielea decat zona unde mi-a pus piele si mi-a si pus copci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Zona unde ți-a pus e deja reparată.

| J0B0MAT a răspuns:

Este posibil pentru că în zona unde te-a operat ți-a afectat nervi și probabil o ai amorțită, nu simiți foarte bine. Pielea e la suprafață și va fi mult mai sensibilă zona până se vindecă.

| Furnicuta000 a răspuns:

Pai ai vazut ca si cand iti julesti putin pielea te doare. E normal sa te doara locul de unde a fost luata pielea pentru ca a ramas descoperit si dureaza pana se vindeca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt medic dar o sa imi dau cu presupusul din putinele informatii pe care le detin in cazul in care nu obtii alt raspuns mai concludent: Pentru ca acum sunt niste nevi ai pielii expusi si va dura ceva pana se stabilizeaza. In plus pielea este oarecum intinsa ceea ce din nou va adauga un grad de discomfort. In partea in care ai avut hematom-ul acei nervi erau deja afectati.