| CNot3 a întrebat:

Bună ziua TPU!
Prietenei i-a venit ciclul presupun, fiindcă pe data asta ii venea de obicei.
Sângele are o culoare rozalie.
Înseamnă că este însărcinată?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Nu, nu exista sa vina ciclul si sa fie insarcinata
insa, presupun ca e inca minora, si nu are inca ciclu perfect regulat, asa ca se mai intampla sa nu fie exact cum te astepti

in orice caz, un control ginecologic nu strica niciodata, mai bine sa sufli in iaurt decat sa ajungi sa nu poti face copii sau mai rau

| Teo29 a răspuns:

Ati avut relatii sexuale neprotejate?

| Yurim a răspuns:

Stai calm. Asta se mai întâmplă. Daca i-a venit sigur 100% nu este însărcinată. Stai calm. Culoarea aceasta rozalie mai poate apărea și din cauza organismului. Totuși dacă ați avut contact sexual poate merge la ginecolog. In prima luna de la primul contact sexual este obligatoriu un control ginecologic, iar apoi din 6 in 6 luni. Sănătate :*