| numaieoadi a întrebat:

Buna ziua TPU! sunt foarte ingrijorat va rog frumos sa ma lamuriti si pe mine cu un lucru. Astazi in urma cu 20 de minute am fost la dentist, toate bune si frumoase pana sa-mi zica ca i s-a rupt un varf de ac de 2mm la mine in masea cred ca de la un instrument cu care imi punea pasta. Mi-a spus ca varful acul a ramas acolo si nu mai poate fi scos. Intrebarea mea este daca imi poate afecta cu ceva viitorul? daca imi poate cauza anumite probleme acel varf de ac care se afla acolo. Multumesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Se poate scoate dar nu la un cabinet oarecare de la coltul blocului, ci la spitalul de stomatologie pentru ca e o interventie mai laborioasa. Daca il lasi acolo o vreme nu vei avea si simti nimic, insa dupa un timp se va infecta si tot la scos ajungi

| Thales160 a răspuns:

Viziteaza mai multi medici. Este imposibil sa nu poata fii scos. Cunosc personae care au patit la fel si au rezolvat. Succes! Funda?

| Thales160 a răspuns:

Incearca de preferinta sa te duci la un cabinet privat! Funda? happy

| Sipoș_Antonio_1997 a răspuns:

Nu stiu daca reprezinta o foarte mare ingrijorare avand in vedere ca are 2 mm, se va dizolva cu timpul, va iesi singur de acolo pentru ca, corpul il va respinge. Ai dureri sau simti acul? Sper ca te-am ajutat, bafta!