| Taehyunv a întrebat:

Bună ziua, TPU! Sunt răcită de doua săptămâni, nu sunt sigura dacă e răceală. Totul a început atunci când am luat răceală de la aer condiționat din tren. Am niște simptome care seamănă mai mult cu rinita alergica : curgerea nasului, nasul înfundat, durere de gat, lăcrimarea ochilor, ma și mănâncă ochii. Mereu ma trezesc pe la 4 cu nasul înfundat si nu pot respira, dar trece într-o ora. Ce credeți ca poate fi? Trebuie neapărat sa merg la doctor? Aștept sfaturile voastre!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xVictor a răspuns:

Faci miscare? nu cred, mananca intr-o zi ceapa si usturoi din ala de se mananca cu carne, sti? usturoi cu apa intr-o farfurie sau castron ceva si alearga si tu, fa ceva miscare prin casa macar pentru a pune sangele in miscare si pentru a ajuta celulele albe si anti celulele bacteriene sa ajunga mai repede la virusi sa ii distruga. Pe scurt, nasul tau infundat trece intr-o ora pentru ca te misti in acea ora, e si normal ca daca respiri acelasi aer timp de nu stiu cat fara sa aerisesti o sa ti se infunde. ^_^ Succes

| Taehyunv explică (pentru xVictor):

Am fost la doua stațiuni : Constanța și Vatra Dornei în ultimele doua săptămâni, am făcut mișcare, dar degeaba ca tot nu îmi trece răceală. Voi încerca să fac mișcare toată ziua prin casa și o sa mănânc usturoi cum ziceți dumnevoastră. Va mulțumesc pentru sfat. happy

| xVictor a răspuns (pentru Taehyunv):

Nu ai pentru ce dar daca ai fost la mare si la vatra dornei, e briza tropicala ^_^ e un fel de raceala dar trebuie sa faci ce-am zis mai sus ^_^ Insanatosire grabnica iti doresc si multumesc pentru funda!