| cory_4767 a întrebat:

Buna ziua tuturor! sunt din judetul gorj am un copil de 12 ani care prezinta sintome ADHD nu sunt sigura nu stiu unde sa merg cu el pentru un diagnostic corect am fost la un neurolog dar nu i-a pus diagnostic va rog mult de tot daca stiti pe cineva un specialist in psihatrie sa imi recomandati va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AjutorAnorexieBulimie a răspuns:

Teoretic orice specialist in psihiatrie infantila poate sa-i faca un consult si sa-l diagnosticheze corect. In toate spitalele judetene ar trebui sa existe cineva de aceasta specialitate. Daca nu, la un cabinet particular, poate gasesti pe cineva relativ aproape de voi chiar la o cautare pe net. Succes!