| bubulex a întrebat:

Urmeaza sa ma angajez in domeniul privat unde voi avea asigurare medicala la o clinica privata, asta inseamna ca nu voi mai putea merge la stat la medicul de familie sau la spital de stat? Trebuie sa platesc la casa de asigurari chiar daca sunt salariata dar in domeniul privat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Nu, poti merge mai departe si la medicul de familie si la orice spital de stat. Oricum, orice trimitere catre un medic specialist, tot de la medicul de familie trebuie sa o iei. Asigurare medicala sa ai.