| vio_1458 a întrebat:

va rog sa-mi spuneti cat de grav este testul papanicolau 3? dupa tratament poate deveni la 2? multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, dupa tratament poate redeveni 2, dar probabilitatea mai mare este sa nu redevina si sa fie nevoie de tratament chirurgical. Ca sa stiu cat de grav este, imi mai trebuie o informatie: esti infectata cu HPV si, daca da, ce tulpina?