| Dany22223 a întrebat:

vineri seara m-am epilat pe fata in zona perciunilor, cu ceara, ca de obicei. Bun, astazi observ ca zona epilata a devenit alba, pielea e deschisa tare la culoare, in comparatie cu restul fetei, care e mai inchisa la culoare..si se vede tare aceasta diferenta..nu stiu cum sa explic exact, va rog un sfat pentru cine stie sau a mai trecut.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu-ti face probleme!
Vine perioada insorita de vara si culoarea isi va reveni ca la restul fetei, bronzat uniform.

| Alexandru250201 a răspuns:

Probabil in zona perciunilor pielea este mai deschisa doarece nu este la vel de bronzata ca in alte parti ale corpului pentru ca a fost acoperita cu par

| Anna0111 a răspuns:

Pielea este deschisă acolo aia pentru ca in mod natural este o zona in care creste par des, este asemănătoare scalpului și n-ai ce face.

| Alexutzu09 a răspuns:

Nuj ba da sa moara familia mea ca eu am intr-o parte logo-ul de la Nike si nu am nici o problema