| InfinityTheGirl a întrebat:

Buna Ziua, vreau sa va intreb ce am patit...
De dimineata am o durere in mijlocul pieptului+ca nu simt daca imi e foame sau nu.
Ziceti-mi va rog ce am patit.
Spuneti-mi si cum se poate vindeca.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună seara,

Sunt nenumărate afecțiuni care provoacă durerile în piept. E nevoie sa restrângem aria posibilelor probleme și sa găsim un diagnostic. Totusi, îți recomand o vizita la doctor!

Durerea in piept e FOARTE periculoasa. Ai precizat ca se afla in mijlocul pieptului. Poate fi vorba și de un atac.

Ai avut probleme cu sternul? Ai stern înfundat?

Dacă sunt și alte simptome, te rog sa le enumeri, căci durerile în piept pot ascunde afecţiuni cronice, unele foarte periculoase, şi ar fi bine să stabileşti urgent o consultaţie medicală.

Poate fi vorba de un atac de panica (in cele mai frecvente cazuri), hernia hiatală (diverse simptome: tuse, se pune presiune imediat sub plămâni), angina pectorala (slăbește bătăile inimii, stare de oboseala/somnolenta) sau foarte foarte probabil, calculi biliari ("pietricele" care se acumulează in vezica biliară și pot bloca ureterul - simptomele apar după o masa copioasa).

Cel mai probabil suferi de arsuri stomacale (de obicei apar din cauza consumului excesiv de citrice, fumatul, aspirina, medicamente noninflamatoare, alcool sau mănânci haotic pe timp de noapte).

Reducând aria puțin: calculi biliari sau arsuri stomacale. Ambele necesita intervenția rapida a medicului. Altfel vei avea nevoie de un chirurg happy

O seară bună și multă sănătate!

2 răspunsuri:
| Alicezzz a răspuns:

Eu cred ca tu confunzi durerea de stomac cu durerea in piept care implica mult mai multe complicatii.
Deci daca spui ca simti cand iti este foame probabil te confrunti cu un inceput de gastrita, mergi la medicul de fam sa te vada. Bafta

| Andrei_Robert_1994_lPpI a răspuns:

Daca durerile persista mergeti la urgenta! Cu aceste lucruri nu este de joaca!